Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zespół

dr hab. Magdalena Dziembowska, prof. UW

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, magister biologii. Pracę doktorską zrealizowała w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Pracowni Neurobiologii Molekularnej. Staż podoktorski odbyła w Instytucie Curie oraz Instytucie Pasteura we Francji. Od listopada 2013 kieruje swoją grupą badawczą.
Jest wielką miłośniczką Francji i malarstwa.

m.dziembowska@uw.edu.pl

dr inż. Bożena Kuźniewska, adiunkt

Ukończyła studia magisterskie na kierunku biotechnologia, specjalizacja: biotechnologia w produkcji i ochronie zdrowia zwierząt na SGGW. Pracę doktorską zrealizowała w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Pracowni Neurobiologii. Obecnie kieruje grantem OPUS 26 w którym bada potencjał interwencji dietetycznej w leczeniu autyzmu o podłożu genetycznym w modelu mysim. Specjalizuje się w analizie danych.
Jej pasją jest rękodzieło oraz podróżowanie.

bozena.kuzniewska@uw.edu.pl

dr inż. Marta Magnowska, adiunkt

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku biotechnologia, specjalizacja: biotechnologia w produkcji i ochronie zdrowia zwierząt na SGGW. Pracę doktorską zrealizowała w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Pracowni Biofizyki Komórki. Specjalizuje się w obrazowaniu z wykorzystaniem szeregu technik mikroskopowych oraz metodach hodowli komórek in vitro. Obecnie bada mitochondria w kontekście utraty białka opiekuńczego TRAP1.
W wolnym czasie uprawia jogę, zdrowo gotuje i spędza czas z rodziną.

m.magnowska3@uw.edu.pl

mgr Jacek Miłek, technik

Ukończył studia magisterskie na kierunku biotechnologia, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w technikach biologii molekularnej, w szczególności w pracy z kwasami nukleinowymi. Zaangażowany w wiele projektów naukowych.
Pasjonat świata roślin i majsterkowania.

j.milek3@uw.edu.pl

mgr Piotr Ostapczuk, doktorant

Ukończył studia magisterskie na kierunku biotechnologia, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach doktoratu zajmuje się analizą agregatów białka Tau w modelu komórkowym długotrwałego stresu mitochondrialnego. W swojej pracy korzysta z wielu technik białkowych takich jak Western Blot, immunoprecypitacja i ultrawirowanie, a także wykorzystuje analizę obrazów immunofluorescencyjnych do jakościowego badania agregatów białkowych. Specjalizuje się w hodowlach komórkowych i neuronalnych hodowlach pierwotnych izolowanych ze szczurzych hipokampów.
Lubi dobrze zjeść, a kalorie spalić na ściance wspinaczkowej.

p.ostapczuk@uw.edu.pl

mgr inż. Aleksandra Stawikowska, doktorantka

Absolwentka studiów inżynierskich i magisterskich na kierunku biotechnologia, specjalizacja: biotechnologia w produkcji i ochronie zdrowia zwierząt na SGGW. W ramach doktoratu prowadzi badania mające na celu określenie wpływu utraty białka opiekuńczego TRAP1 na funkcjonowanie mitochondriów w mózgu myszy będących modelem zaburzeń ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje techniki takie jak izolacja synaptoneurosomów i mitochondriów, Western Blot, PCR, pomiary luminescencyjne i fluorescencyjne oraz respirometria przy użyciu narzędzia Seahorse.
W wolnym czasie lubi czytać książki i spacerować po lesie.

a.stawikowsk@uw.edu.pl

mgr inż. Patrycja Wardaszka, doktorantka

Ukończyła studia na kierunku biotechnologia, specjalizacja: biotechnologia chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Pracuje w projekcie polsko-norweskim GRIEG i bada proces poliadenylacji w neuronach. Szczególnie interesuje ją rola poli(A) polimerazy TENT2. Patrycja w swoich badaniach wykorzystuje techniki elektrofizjologiczne, a także Western Blot, RT-qPCR, pierwotne hodowle komórkowe i izolację RNA.
Uwielbia ciekawostki – nie tylko naukowe.

p.wardaszka@uw.edu.pl

Dorota Malicka, studentka

Studentka biologii, specjalizacja: biologia molekularna. Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach pracy magisterskiej prowadzi badania, które mają na celu określenie wpływu mutacji w genie kodującym mitochondrialne białko opiekuńcze TRAP1 na funkcjonowanie oraz dynamikę mitochondriów w mózgu myszy. W badaniach wykorzystane są myszy Trap1, które są modelem zaburzeń ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje techniki takie jak: izolacja mitochondriów z różnych struktur mózgu, Western-Blot oraz PCR.
W wolnym czasie lubi czytać książki, spacerować (z dobrą muzyką lub audiobookiem w tle) oraz grać w planszówki.

d.malicka@student.uw.edu.pl